Czy nauka kitesurfingu Półwysep jest skuteczna?

Windsurfing jakiego dotyczy nauka kitesurfingu Półwysep to sport żeglarski podobny w podejściu do jachtingu, ale z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Do windsurfingu używamy deski podobnej do tej używanej do surfowania po falach oraz żagla, który służy do jej napędzania. Windsurfing można uprawiać w każdych warunkach wietrznych, zaczynając od 1 węzła możemy płynąć w lewo i prawo z małą prędkością. Słabe warunki wiatrowe są bardzo dobre do rozpoczęcia nauki windsurfingu, łatwo utrzymać równowagę na desce i sterować żaglem. Windsurfing to najlepszy sposób na wprowadzenie dziecka w świat sportów wodnych, uczymy dzieci od 4 roku życia.

Zajęcia zawsze zaczynamy od teorii na plaży, instruktor którego dotyczy nauka kitesurfingu Półwysep wytłumaczy Ci jak działa żagiel i deska, opowie o pozycji na desce, gdzie stawiać stopy, jak używać żagla, aby móc uprawiać windsurfing od brzegu, jak zawrócić i wrócić w to samo miejsce.

Po opanowaniu teorii na plaży nadszedł czas, aby poćwiczyć równowagę – nauka kitesurfingu Półwysep to też praktyczne lekcje. Będzie to Twój pierwszy kontakt z deską, bez żagla, na wodzie. Instruktor pokaże Ci jak prawidłowo wejść na deskę, gdzie postawić stopy i jak się po niej poruszać. Kiedy poczujesz równowagę, jesteś gotowy do pierwszego wypłynięcia z żaglem. Nauka kitesurfingu Półwysep tylko w SurfBrother – zapaszamy!