Frezowanie i naprawa komina Poznań

Kiedy kominek pozwala dymowi powrócić do pomieszczenia zamiast wchodzić do komina, zwykle jest to spowodowane niewystarczającym ciągiem spalin i potrzebna jest naprawa komina Poznań.

Istnieje wiele możliwych przyczyn słabego ciągu w kominie. Jeśli ostatnio nie było żadnych zmian w kominku i właśnie zaczął się problem z paleniem, najprawdopodobniej brak jest przeciągu z powodu pewnego ograniczenia lub zablokowania w kominie. Ograniczenie komina może być czymś tak prostym, jak niewystarczające otwarcie przepustnicy gardzieli lub nieprawidłowe działanie górnej przepustnicy, jeśli komin jest tak wyposażony.

Nadmierne kreozot gromadzący się w kominie lub obecność ptasiego gniazda lub ula w kominie są również dość częstymi przyczynami słabego ciągu kominowego. Tego rodzaju przeszkody zwykle usuwa się podczas corocznej kontroli i czyszczenia komina, ale mogą się one pojawić na długo przed upływem roku, dlatego szybka interwencja i naprawa komina Poznań może rozwiązać zaistniały problem. Słaby ciąg może być spowodowany innymi czynnikami oprócz zatorów w kominie.

Może to być spowodowane także zbyt krótkim kominem. W takim przypadku konieczne może być przedłużenie komina lub może być wymagany wyciąg kominowy, czyli usługi napraw kominowych świadczonych przez firmę Marcco z Poznania. Kominek może mieć inny błąd konstrukcyjny, na przykład zbyt mały kanał dymowy dla kominka, zbyt duży otwór kominka lub zbyt wysokie nadproże (góra otworu kominka). W takich przypadkach naprawa komina Poznań i dodanie osłony przeciwdymowej do czoła kominka może pomóc w prawidłowym funkcjonowaniu kominka.