Jak działają kotły Wielki Klincz, Liniewo, Nowa Karczma, Zblewo?

Jak działają różne typy kotłów? Chociaż podstawowy proces spalania paliwa i przesyłania wody do grzejników i kranów jest taki sam w większości kotłów, każdy typ kotła działa inaczej. Poniżej opisujemy, jak działają kotły Wielki Klincz, Liniewo, Nowa Karczma, Zblewo w celu zapewnienia ogrzewania i ciepłej wody:

1. Kotły dwufunkcyjne:
Dwufunkcyjne kotły Wielki Klincz, Liniewo, Nowa Karczma, Zblewo zapewniają ogrzewanie i ciepłą wodę do Twojego domu bez dodatkowych zbiorników czy cylindrów. Mają dwa niezależne wymienniki ciepła - jeden podłączany do grzejników i drugi do źródła ciepłej wody. Ponieważ nie są wymagane żadne zbiorniki ani cylindry wodne, kotły dwufunkcyjne są stale w trybie gotowości, aby zapewnić ciepłą wodę na żądanie. Po zgłoszeniu zapotrzebowania na ciepłą wodę lub ogrzewanie, kotły te spalają paliwo, które następnie powoduje, że wymiennik ciepła podgrzewa wodę. Systemy kotłów dwufunkcyjnych sprzedawanych przez firmę z Wielkiego Klincza, Liniewa, Nowej Karczmy czy Zblewa są zbudowane z zaworami regulacyjnymi, które działają w różnych kierunkach w zależności od tego, czy wymagana jest ciepła woda czy ogrzewanie - dlatego nie mogą zapewnić obu jednocześnie.

2. Kotły tylko grzewcze / konwencjonalne:
Kotły Wielki Klincz, Liniewo, Nowa Karczma, Zblewo tylko na ciepło to tradycyjna forma ogrzewania domu. Współpracują z dodatkowym zbiornikiem zimnej wody i zbiornikiem ciepłej wody do magazynowania wody. Systemy te są również wyposażone w zbiornik zasilający i wyrównawczy, który doprowadza zimną wodę do regulacji poziomu wody. Zbiornik ten pomaga radzić sobie z ekspansją, która występuje, gdy woda jest podgrzewana, a także zastępuje wszelką wodę utraconą z powodu parowania lub wycieku.