Najlepsze zabawki Gdynia dla Twojego dziecka!

Wiele zabawek wykonano z myślą o bezpieczeństwie, ale żadna zabawka nie jest całkowicie bezpieczna. Zabawki Gdynia, które pękają lub są niewłaściwie używane, mogą stać się niebezpieczne. Te wskazówki pomogą ci wybrać i utrzymywać bezpieczne zabawki. Podziel się nimi z opiekunami i dziadkami dziecka, aby ich domy i prezenty, które dają, były bezpieczniejsze dla Twojego dziecka.

– Ostre krawędzie i ostre punkty. Zabawki dla starszych dzieci mogą mieć ostre punkty lub krawędzie, które mogą zranić małe dziecko. Unikaj zabawek wykonanych z cienkiego plastiku, który łatwo się psuje. Unikaj także podawania zabawek z metalowymi częściami małym dzieciom i dzieciom.

– Małe zabawki i zabawki z małymi częściami. Aby zapobiec zadławieniu u dzieci w wieku 3 lat lub młodszych, upewnij się, że zabawki Gdynia i części nie mieszczą się w pustej tubce z papieru toaletowego lub dławiku. Miękkie zabawki dla dzieci powinny być na tyle duże, aby nie można było ich połknąć nawet po ściśnięciu. Sprawdź wypchane zwierzęta pod kątem oczu, nosów i części, które mogą spaść. Umieść małe zabawki i zabawki z małymi częściami poza zasięgiem, gdy młode są w pobliżu.

– Głośne dźwięki. Zabawki Gdynia, które wydają przenikliwy lub głośny hałas, takie jak pistolety z zabawkami, mogą uszkodzić słuch dziecka. Przeczytaj etykiety ostrzegawcze, aby dowiedzieć się, jak bezpiecznie z nich korzystać. Wypróbuj zabawki w sklepie w Gdyni, aby sprawdzić, jak głośne są.

– Sznury i sznurki. Zabawki ze sznurkami lub sznurkami dłuższymi niż 7 cali mogą być szkodliwe dla niemowląt i bardzo małych dzieci. Mogą owinąć się wokół szyi dziecka. Nigdy nie wieszaj zabawek ze sznurkami, sznurkami lub wstążkami w łóżeczkach lub kojcach. Usuń siłownie z łóżeczkami, gdy Twoje dziecko będzie mogło podciągnąć ręce i kolana.

– Zabawki, które latają lub strzelają do przedmiotów. Mogą one poważnie zranić oczy. Unikaj zabawek, które mogą wystrzelić przedmioty nieprzeznaczone do użycia w zabawce, takie jak ołówki lub paznokcie. Strzały używane przez dzieci powinny mieć miękkie końcówki wykonane z korka lub gumy.

Zabawki podgrzewane są odpowiednie dla dzieci w wieku powyżej 8 lat, jeśli są używane z osobą dorosłą. Unikaj samodzielnego mocowania lub robienia zabawek elektrycznych. Upewnij się, że zabawki na baterie mają pokrywę zamykaną za pomocą śrub, aby zabezpieczyć baterie wewnątrz zabawki. Zabawki z magnesami. Jeśli magnesy odpadną, a dziecko połknie dwa lub więcej z nich, mogą się skleić w ciele dziecka. Może to spowodować obrażenia lub śmierć. Małe dzieci nie powinny bawić się zabawkami z magnesami. Jeśli starsze dzieci bawią się zabawkami z magnesami, ostrzeż je, aby nie wkładały magnesów do ust.