Przedszkole Poznań wpłynie na rozwój Twojego dziecka

Twoje dziecko nadal rozwija szeroki zakres umiejętności w przedszkolu w Poznaniu, w tym umiejętności fizyczne, społeczne, emocjonalne, językowe i umiejętności czytania oraz myślenia (poznawcze). Rozwój fizyczny to sposób, w jaki dziecko porusza rękami i nogami (duże zdolności motoryczne) i wykorzystuje małe mięśnie w palcach i rękach (małe zdolności motoryczne).

Przedszkole Poznań oferuje zabawę na świeżym powietrzu i przerwy na aktywność fizyczną w ciągu dnia pomagają dzieciom budować zdrowe kości i mięśnie, lepiej się koncentrują i czują mniej stresu. Układanie puzzli, pisanie, rysowanie i praca z gliną to niektóre działania, które rozwijają kontrolę palców i dłoni u dzieci. Rozwój społeczny pomaga dziecku dogadać się z innymi.

Nauczyciele uczący w miejscu jakim jest przedszkole Poznań wspierają umiejętności społeczne dzieci, pomagając im współpracować, włączać się w działania, nawiązywać i utrzymywać przyjaźnie oraz rozwiązywać spory. Rozwój emocjonalny pozwala dziecku zrozumieć jego uczucia i uczucia innych. Nauczyciele z przedszkola w Poznaniu pomagają dzieciom rozpoznawać, rozmawiać i wyrażać swoje emocje oraz okazywać troskę o innych. Wspierają także rozwój samoregulacji u dzieci – są w stanie zarządzać swoimi uczuciami i zachowaniem. Rozwój języka i umiejętności obejmuje rozumienie języka i komunikację poprzez czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie. Umiejętność czytania i pisania jest bardzo ważna – dlatego przedszkole Poznań jest idealnym miejscem dla Twojego dziecka. Twoje dziecko będzie korzystać z tych umiejętności przez całe życie.