Rozrzucenie prochów czy urna dla psa?

Jak mogę znaleźć kremację zwierząt w mojej okolicy? W wielu miastach istnieją krematoria dla zwierząt, które współpracują z klinikami weterynaryjnymi. Jeśli mieszkasz w małym miasteczku, możliwe, że krematorium opiekuje się zarówno ludźmi, jak i zwierzętami, ale będzie miało dla nich dwa osobne obszary. Możesz wyszukać w Internecie hasło „Kremacja zwierząt w pobliżu”, ale często lepszym pomysłem jest rozmowa z weterynarzem. Jeśli musisz uśpić swojego zwierzaka, często możesz zdecydować się na jego kremację, a weterynarz zorganizuje przeniesienie zwierzaka do krematorium. Jeśli jednak Twój zwierzak umrze w domu, nadal możesz porozmawiać ze swoim weterynarzem, aby sprawdzić, czy oferuje usługi mobilne – gdzie może przyjść do Twojego domu, aby odebrać zwierzaka do kremacji i sprzedać Ci urnę dla psa.

Wielu właścicieli zwierząt domowych wybiera eutanazję w domu jako sposób na spokojne przejście swojego zwierzaka. Są to wykwalifikowani lekarze weterynarii, którzy przychodzą do Twojego domu i często oferują kremację zwierząt jako usługę dodatkową. Usuną ciało twojego zwierzaka, poddadzą jego kremacji, a prochy odeślą do ciebie w podstawowej urnie.

Co mam zrobić z prochami mojego zwierzaka? Od tradycyjnych opcji po bardziej nowoczesne pomniki, urna dla psa jest najlepsza, masz jednak wiele więcej opcji, co zrobić z prochami swojego zwierzaka.

- Jeśli nie urna dla psa, to rozsypywanie prochów: Jeśli Twój zwierzak lubi wędrówki, pływanie lub przygody na świeżym powietrzu, rozrzucenie jego prochów w miejscu, które kocha, jest znaczącym sposobem na uhonorowanie go. Urny dla zwierząt: Najpopularniejszym sposobem upamiętnienia prochów Twojego zwierzaka jest urna dla psa, którą wystawiasz w swoim domu. Są dostępne w niemal każdym stylu i w każdym przedziale cenowym. Na zewnątrz urny można umieścić fotografię lub powiesić ich przywieszki.

- Biżuteria kremacyjna: Biżuteria kremacyjna różni się od naszyjników z urny, które są wydrążonymi fiolkami, w których umieszcza się prochy, po koraliki kremacyjne i biżuterię szklaną, które polegają na stopieniu szkła i dodaniu popiołu. Sztuka kremacji: Możesz również zamienić prochy swojego zwierzaka w dzieło sztuki na szkle, które możesz umieścić w swoim domu. Proces jest podobny do tworzenia szklanych koralików i biżuterii.