Skąd zakupić taśmy ozdobne?

Oferujemy szeroką gamę wstążek i wstążek do szycia i pakowania prezentów i taśmy ozdobne. Różne rodzaje, pełne kolorów, atrakcyjne ceny, szybka dostawa. Mamy naprawdę dużo wstążki. Od klasycznych płaskich, które wszyscy znacie, poprzez przeróżne tasiemki koronkowe, aksamitne tzw. velvety, tasiemki naturalne, taśmy ozdobne, trójkolorowe, wąskie i szerokie. Wstążki mogą również przyciągać nadrukiem lub lureksem, które są powszechnie używane do pakowania prezentów. I wreszcie, aranżerki i panny młode, które za pomocą naszych wstążek potrafią dopracować wesele do perfekcji, również nie mogą obejść się bez wstążek. Wiele taśm produkowanych jest w Czechach, co gwarantuje wysoką jakość i długą żywotność.

Pierwsza wzmianka o rzemiośle obejmującej taśmy ozdobne w Europie pochodzi z XI wieku z francuskiego St.Etienne. Na ziemiach czeskich rzemiosło wstążkowe (i plecionki) koncentrowało się w Šluknovskim Haku (czes. Šluknovský výběžek), od lat 30. XIX wieku jako produkcja przemysłowa.
Wstążki wykonuje się metodą tkania, dziania lub klejenia. Najczęściej wykonywane są z włókien ciągłych, bawełny lub naturalnego jedwabiu. Około 1/4 wstążek wykonana jest z domieszką elastomeru

Oprócz setek wstążek, taftowych lub z nadrukiem, rozetek z lureksu, przygotowaliśmy dla Państwa na naszych wyspecjalizowanych stronach internetowych, pełnych bezpłatnych instrukcji, instrukcji techniki karczocha zarówno na bombkę bożonarodzeniową, jak i ozdobę wielkanocną, do których wykonania i w pełnym zakresie użyjesz taśmy ozdobne, wstążek, rozetek, a zwłaszcza wstążek satynowych.