Skup aut Słupsk, Kołobrzeg, Koszalin, woj. zachodnipomorskie

Miliony samochodów kończą swój żywot na skupie aut w Słupsku. Kończą czasami też na podjazdach lub nielegalnych składowiskach, wyciekając metale ciężkie i toksyny do ziemi lub rdzewiejąc przy drodze – niektóre szacunki podają liczbę samochodów porzucanych w Słupsku co roku na poziomie 350 000. Tysiące ton oleju i płynu hamulcowego wlewa się do kanalizacji, podczas gdy żadna wiejska idylla nie wydaje się dziś kompletna bez stosu zrzuconych opon, które mogły by trafić na skup aut Słupsk.

Marek Tomczak, założyciel firmy jaka jest skup aut Słupsk, firmy która przetwarza samochody na złom i przekazuje zyski na cele charytatywne, mówi, że nielegalne złomowanie to prawdziwy problem. Nieautoryzowane urządzenia mogą robić, co chcą, z pojazdami. Samochody są często zbierane w poszukiwaniu cennych części, zanim zostaną porzucone i pozostawione do gnicia. Inne są kruszone bez wystarczającego oczyszczenia, więc niebezpieczne płyny spływają na powierzchnię ziemi, powodując znaczne szkody w środowisku. Niektóre samochody przeznaczone na złomowisko są odkładane na drogę w niebezpiecznym stanie. Żałosna ścieżka audytu doprowadziła do sytuacji, w której na wsi zrzucono miliony opon, a tysiące ton niebezpiecznych płynów zrzucono na ziemię, zamiast oddać samochód na skup aut Słupsk.

Skupy samochodowe w Słupsku wykonują dobrą pracę, zapewniając skuteczne usuwanie zanieczyszczeń i recykling samochodów, rząd nie robi wystarczająco dużo, aby zniechęcić tego rodzaju sprzedawców złomu, którzy reklamują się na latarniach.