Szkoła kitesurfingu Chałupy zaprasza na kursy i szkolenia!

Kitesurfing często ma złą reputację jako niebezpieczny sport, ale badania nad stopniem kontuzji tej aktywności wykazały, że jest inaczej. Jest wiele rzeczy, których należy się obawiać podczas kitesurfingu, po części dzięki horrorom i filmom, na które jesteśmy narażeni, ale z bezpieczną praktyką i odpowiednim sprzętem nie musi tak być.

Szkoła kitesurfingu Chałupy przeanalizowała liczbę rannych jeźdźców kitesurfingowych i windsurfingowych, którzy zgłosili się do miejscowego szpitala w ciągu dwóch lat, aby sprawdzić, jaki był odsetek wypadków. Na każde 1000 godzin jazdy szpitalowi podawano 7,0 obrażeń podczas samego kitesurfingu, w porównaniu do 5,2 w przypadku windsurfingu. Chociaż nieco wyższy, wykazał, że nie było różnicy w ciężkości urazów podczas kitesurfingu. W porównaniu ze stopą kontuzji w innych sportach głównego nurtu, wskaźniki te były w rzeczywistości dość niskie. Chociaż istnieje powszechna idea, że ​​kitesurfing jest niebezpieczny, przy odpowiednim wyposażeniu i poszanowaniu zasad i wytycznych bezpieczeństwa jakie stosuje szkoła kitesurfingu Chałupy, nie ma takiej potrzeby.

Jako odpowiedzialni jeźdźcy, ci, którzy kochają ten sport, muszą je stosować i zapewnić, że liczba kontuzji pozostanie na jak najniższym poziomie. Jakie są typowe zagrożenia związane z kiteboardingiem?
Zachowanie bezpieczeństwa podczas kitesurfingu nie polega tylko na upewnieniu się, że Twoje umiejętności są na równi i przestrzeganiu wszystkich zasad. Ale także będąc świadomym innych potencjalnych zagrożeń na wodzie i zachowując czujność na ich temat. Oto niektóre z typowych zagrożeń związanych z kiteboardingiem i dlatego powinniśmy być ich świadomi udając się do szkoły kitesurfingu w Chałupach.

WIATR I POGODA:
Warunki mogą ulec zmianie w wodzie w jednej chwili, a Twoim obowiązkiem jest zrozumieć prognozowaną pogodę i wiatr na dzień i pozostać w miejscu, jeśli będzie to niebezpieczne. Szkoła kitesurfingu Chałupy z pewnością  w porę zajmie się Tobą – w końcu od tego są instruktorzy.
ŻYCIE MORSKIE:
Różne stworzenia morskie stanowią zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa, w tym meduzy, jeżowce i inne. Ubieraj się odpowiednio, aby zapobiec poważnym wpadkom związanym z życiem na morzu.
INNE PŁYWACZE I STATKI:
Przez cały czas bądź świadomy obecności innych ludzi w wodzie i twórz takie łodzie, latawce i deski. Zapoznaj się z obowiązującymi w Twojej okolicy przepisami dotyczącymi bezpiecznych odległości, które należy zachować między tobą a innymi osobami.
EKWIPUNEK:
Awaria sprzętu może prowadzić do poważnych obrażeń, dlatego upewnij się, że zawsze kupujesz renomowany sprzęt w dobrym stanie i przeprowadzasz kontrole bezpieczeństwa wszystkiego, zanim wyjdziesz na wodę.