Ubrania do karmienia znacznie pomogą Ci w opiece nad dzieckiem!

Pomóż noworodkowi zachować spokój i czujność i wybierz wygodne ubrania do karmienia. Twój noworodek wychodzi z cichego, ciemnego miejsca do świata pełnego zabytków, dźwięków i zamieszania. Aby dobrze sobie radzić z jedzeniem, potrzebuje spokoju i czujności. Aby jej pomóc, nakarm ją tak, jak chce. Rób, co twoje dziecko chce, karmiąc. Zwracaj uwagę na jej wskazówki i karm ją, gdy chce jeść, kiedy jest rozbudzona i spokojna, i zanim zdenerwuje ją płacz.

Usiądź spokojnie podczas karmienia i rozepnij ubrania do karmienia. Utrzymuj karmienie gładkie i stabilne. Pozwól jej jeść po swojemu – dużo lub mało, szybko lub powoli, równomiernie lub od początku. Przestań ją karmić, kiedy pokaże ci, że skończyła jeść. Odpręży się, zwolni i przestanie karmić. Porozmawiaj lub zagraj chwilę po karmieniu. Połóż ją do łóżka, gdy będzie spokojna i senna, i pozwól jej zasnąć. Twoje dziecko wie, ile jeść Twoje dziecko będzie jadło tyle, ile potrzebuje i będzie rosło w sposób odpowiedni dla niej, jeśli utrzymasz podział odpowiedzialności za karmienie. Jesteś odpowiedzialny za karmienie – mleko matki lub mieszankę. Twoje dziecko jest odpowiedzialne za wszystko inne – kiedy, gdzie, ile, jak szybko.

Kiedy twoje dziecko ma 2 lub 3 miesiące, zaczyna się uczyć o miłości. Patrzy, uśmiecha się, bełkocze i wyciąga rękę, by zwrócić twoją uwagę i trzymać cię blisko. Twoje zwracanie na niego uwagi i robienie tego, czego chce, pokazuje, że go kochasz i uczy go kochać cię z powrotem. Nie martw się, że go zepsujesz. Nie możesz zepsuć małego dziecka. Postępuj zgodnie z podziałem odpowiedzialności za karmienie i kupuj dobrej jakości ubrania do karmienia, które będą nie tylko bezpieczne na Twojej skóry ale także dla skóry dziecka.

Jak karmić dziecko?
Karm na żądanie: idź zgodnie z informacjami pochodzącymi od dziecka, aby poprowadzić karmienie Karm swoje dziecko, gdy chce jeść, kiedy jest rozbudzone i spokojne. Pozwól mu jeść po swojemu – dużo lub mało, szybko lub powoli, równomiernie lub od początku. Przynieś go do stołu, gdy będziesz jeść. Uwielbia być z tobą i zaczyna się uczyć, o co chodzi w jedzeniu. Porozmawiaj lub zagraj chwilę po karmieniu i zapnij w tym czasie swoje ubranie do karmienia. Połóż go do łóżka, gdy będzie spokojny i senny, i pozwól mu się położyć.