Czego uczą krakowskie studia projektowanie ubioru?

Sposób, w jaki branża modowa jest przedstawiana w mediach, może sprawić, że pójście do szkoły mody wydaje się najbardziej szykownym przedsięwzięciem w historii. Z drugiej strony jest również określany jako jedno z najbardziej przerażających przedsięwzięć społecznych. Te dwa krańce spektrum mogą być nieco trudne w nawigacji, więc jesteśmy tutaj, aby pomóc, malując bardziej zrównoważony obraz tego, czego się spodziewać udając się na studia projektowanie ubioru.

Oto kilka podstaw, które należy wziąć pod uwagę przed złożeniem wniosku na studia projektowanie ubioru:

- Kreatywność równa się łatwo, prawda? Zło. Posiadanie naturalnego talentu do rysowania nie oznacza, że ​​musisz przejść przez kurs ilustracji mody. Rzeczywistość edukacji w szkole mody jest taka, że ​​program nauczania nie jest mniej wymagający niż te oferowane na przeciętnym uniwersytecie. W niektórych momentach może istnieć konkurencja, ponieważ sama branża jest z natury konkurencyjna, ale w większości klasy są bardziej wspierającym środowiskiem w stylu kolegialnym niż hiperindywidualistycznym. Tak! Są szanse, że jesteś kreatywną osobą, która jest głęboko zainteresowana branżą modową. Dawanie sobie szansy na podniesienie tego zainteresowania do czegoś bogatszego jest dążeniem godnym twojego czasu.

Co Cię czeka gdy udasz się na studia projektowanie ubioru? Staniesz się uczonym studentem historii mody, od ewolucji streetwearu po sposób, w jaki moda działała jako symbolizm w kulturze. Dowiesz się, jak rozległa jest w rzeczywistości branża i w jakim sektorze chcesz się w niej specjalizować, np. w projektowaniu, stylizacji, brandingu, kupowaniu lub pisaniu. Będziesz zmieniać zdanie na temat mody, jednocześnie odkrywając nowe pomysły pojawiające się w branży modowej, projektowania ubioru i badając współczesne problemy, które ją dręczą.