Chusteczki mokre hipoalergiczne a dobro naszej planety

Stosowanie chusteczek nawilżanych stało się coraz bardziej popularne, a dostępne są różne style, w tym płyny do demakijażu oczu, chusteczki dla niemowląt i chusteczki do toalet. Jednak nieprawidłowe oznakowanie i reklamowanie wilgotnych chusteczek jako „możliwych do spłukiwania” spowodowało poważne problemy z hydrauliką, przyczyniając się do powstawania „grudków tłuszczu” – zakrzepłych grudek tłuszczu, artykułów sanitarnych, mokrych chusteczek i tak dalej.

Mokre chusteczki mokre hipoalergiczne nie rozpadają się jak papier toaletowy podczas spłukiwania. Zazwyczaj zawierają plastik, więc po dotarciu do morza działają przez długi czas, powodując spustoszenie w życiu morskim. Dobra wiadomość o mokrych chusteczkach Wiemy, żeby się nie spłukać! Osadów tłuszczu w naszych kanałach można łatwo uniknąć, wyrzucając takie rzeczy, jak mokre chusteczki do kosza na śmieci przy krawężniku. To powiedziawszy, czy naprawdę potrzebujesz tych wszystkich mokrych chusteczek? A może mógłbyś użyć alternatyw, takich jak papier toaletowy z recyklingu i myjki do twarzy? A co z „biodegradowalnymi” wilgotnymi chusteczkami?

Chusteczki mokre hipoalergiczne nie ulegają degradacji podczas spłukiwania ani nie psują się, zanim dotrą do infrastruktury kanalizacyjnej. Kiedy mokre chusteczki przedostają się do oceanu, zostają połknięte przez stworzenia morskie, takie jak żółwie, które mylą je z meduzami i ostatecznie umierają. Nawet jeśli nie spłuczesz wilgotnych chusteczek, wylądują one na wysypisku. O wiele lepszą opcją jest unikanie używania wilgotnych chusteczek – Twój wybór powinien paść na chusteczki mokre hipoalergiczne od Bamboolove.