Wiaty, carport i inne zadaszenia Twojego pojazdu!

W firmie Holz-Tartak sprzedajemy szeroką gamę wiat garażowych i zestawów garażowych. Często zadawane są nam pytania dotyczące naszych wiat, dlatego stworzyliśmy ten krótki przewodnik, aby odpowiedzieć na najpopularniejsze. Obejmuje podstawowe informacje, takie jak: czym jest carport czyli wiata, różnice między wiatami a garażami, koszty wiat, czy wiata będzie wymagała pozwolenia na budowę oraz dostępne rozmiary wiat. Wiata jest zdefiniowana jako zadaszona konstrukcja zapewniająca ograniczoną ochronę twojego samochodu lub samochodów.

Carporty ,ogą być wolnostojące lub połączone z bokiem budynku, składające się z dachu wspartego na słupach. W przeciwieństwie do wielu tradycyjnych konstrukcji, wiata garażowa ma tylko jedną lub dwie ściany. Wiaty carport mogą być zbudowane z kilku różnych materiałów, a nasze są zbudowane z drewnianych ram. Domy mogą być budowane z zamontowaną wiatą, przedłużającą dach domu na samodzielnych słupkach. Wiaty są zaprojektowane tak, aby zapewnić ochronę przed żywiołami, zwłaszcza deszczem. W przeciwieństwie do wiaty garażowej, garaż jest całkowicie zamkniętą konstrukcją. Oba mogą być przymocowane do domu lub konstrukcji wolnostojącej i oba służą do ochrony pojazdów.

Podobnie jak wiata garażowa, carport – garaż może być zbudowany z wielu różnych materiałów, w tym z naszych wysokiej jakości drewnianych garaży. Główny separator pod względem korzyści, poza ochroną zapewnianą przez ściany, polega na tym, że garaż może być również w razie potrzeby wykorzystywany jako dodatkowe pomieszczenie, magazyn lub pralnia. Budowa garażu jest procesem bardziej kosztownym i czasochłonnym niż wiata.