Czym jest drewniana więźba dachowa?

Stosowanie prefabrykowanych kratownic drewnianych ma wiele zalet. Oto główne powody, dla których stały się tak popularne w budownictwie i renowacji:

Trwałość –

Ich trójkątna konstrukcja zapewnia więźbom dachowym bardzo wysoki poziom odporności na różnego rodzaju naprężenia. Dlatego idealnie nadają się do domu w Quebecu, ponieważ są odporne na ostre zimy i obfite opady śniegu.

Imponująca rozpiętość –

Wiązary dachowe mają rozpiętość ponad 24 m, co pozostawia dużo miejsca na duże przestrzenie wewnętrzne bez kolumn i ścian nośnych. Jeśli chcesz dodać swojemu domowi odrobinę wspaniałości, rozważ więźby dachowe!

Lekki jak więźba dachowa –

Ogólnie rzecz biorąc, wiązary dachowe ważą od 0,04 do 0,07 kN/m (3 do 5 funtów/stopę), w zależności od wielkości elementów. Ich lekkość nie tylko ułatwia obsługę, ale także pomaga zmniejszyć obciążenia sejsmiczne w budynkach z więźbami dachowymi.

Precyzyjne pomiary jakie ma więźba dachowa

Kratownice są projektowane komputerowo i produkowane przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu, co zapewnia jednolity produkt o wymiarach z dokładnością do milimetra. Aby uzyskać dostęp do wszystkich tych zalet, skontaktuj się z profesjonalistą!

Niski wpływ na środowisko –

Drewno używane do produkcji więźb dachowych jest jedynym trwałym materiałem budowlanym. Oprócz doskonałych właściwości akustycznych drewno pochłania również węgiel zgromadzony podczas swojego wzrostu.

Krótkie czasy produkcji –

Proces produkcji jaki ma więźba dachowa jest skrupulatnie zaprojektowany w celu uzyskania najwyższej jakości wyników. Odporna na warunki atmosferyczne produkcja fabryczna przy użyciu zautomatyzowanych narzędzi pozwala dostawcom wiązarów dachowych oferować wyjątkowo krótkie czasy produkcji, nawet w przypadku dużych zamówień.

Łatwa instalacja –

Wiązary dachowe można łatwo transportować dźwigiem i można je szybko zamontować, wykonując kilka prostych, powtarzalnych kroków. Do montażu wiązarów dachowych zazwyczaj potrzebne są tylko dwie osoby.

Niska cena za więźbę dachową –

Wykorzystanie wiązarów dachowych w projekcie budowlanym pozwala zaoszczędzić zarówno na kosztach materiałów, jak i robocizny. Jeśli szukasz produktu wysokiej jakości w niskiej cenie, więźba dachowa jest idealna.