Poliamid i inne tworzywa sztuczne

Jest to szczególnie ważne, gdy zamiast ścian lub do tworzenia dachów stosuje się poliwęglan i plexi, poliamid  które mają doświetlać pomieszczenia.

Plexi i poliamid  jest jaśniejsza, ma współczynnik przepuszczalności światła na poziomie 92%, natomiast poliwęglan ma 88%.

Aby uzyskać większą przezroczystość, poliwęglan poddaje się specjalnym procedurom, ale z biegiem czasu ma on tendencję do żółknięcia.

Odporność i trwałość są bezdyskusyjne w obu przypadkach; różnicę może jednak zrobić to, że porysowana pleksi może zostać wypolerowana i będzie jak nowa, co jednak nie ma miejsca w przypadku poliwęglanu, poliamidu.

Decydując się na tworzywa sztuczne takie jak pleksi i poliwęglan, najlepiej wybierać ich zastosowanie mając na uwadze także bezpieczeństwo ludzi.

W rzeczywistości, chociaż są bezpieczniejsze niż szkło w przypadku stłuczenia, nie są ognioodporne w przypadku pożaru, ale poliwęglan jest mniej łatwopalny niż pleksi, poliamid.

Ważne jest, aby unikać stosowania agresywnych detergentów, ponieważ te dwa materiały boją się środków chemicznych i rozpuszczalników.