Ile wyniesie odszkodowanie po wypadku samochodowym?

Jeśli odniosłeś obrażenia w wypadku samochodowym w Kalifornii, możesz być uprawniony do odzyskania odszkodowania od kierowcy, który zawinił. Poszkodowani zasługują na odszkodowanie w pełnej wysokości poniesionych szkód. Obejmuje to zwrot wszystkich strat pieniężnych, takich jak przeszłe i przyszłe wydatki medyczne oraz utracone zarobki. Ponadto wiele ofiar wypadków samochodowych jest również uprawnionych do dochodzenia odszkodowania za szkody nieekonomiczne, takie jak ból i cierpienie.

Rodzi to ważne pytanie: ile wart jest ból i cierpienie w wypadku samochodowym? Podobnie jak w przypadku wielu pytań prawnych, odpowiedź brzmi: „to zależy”. Tutaj nasi prawnicy zajmujący się wypadkami samochodowymi w San Francisco wyjaśniają, w jaki sposób zwykle oblicza się ból i cierpienie w Katowicach.

Dwie powszechne metody obliczania  ile powinno wynieść odszkodowanie dla poszkodowanej ofiary:
Nie ma jednej konkretnej zasady, według której firmy ubezpieczeniowe będą próbowały obliczyć nagrody za ból i cierpienie. Rzeczywiście, docenianie szkód niematerialnych, takich jak ból i cierpienie, może być czymś w rodzaju „czarnej skrzynki”. Zrozumienie, w jaki sposób ubezpieczyciele obliczają swoje dane w ofertach ugody, może być trudne.

Firmy ubezpieczeniowe często nie doceniają szkód niematerialnych Jeśli brałeś udział w wypadku samochodowym, musisz wiedzieć, jak postępować z rzeczoznawcami ubezpieczeniowymi o odszkodowanie. Jest to szczególnie ważne w przypadkach, gdy ofiara odniosła ciężkie obrażenia lub doznała znacznego bólu i cierpienia. Sprawiedliwość wymaga, aby ofiara otrzymała pełne i sprawiedliwe wynagrodzenie za te straty. Niestety, firmy ubezpieczeniowe na ogół koncentrują się na ochronie własnego wyniku finansowego. Znani są z niedoceniania bólu i cierpienia i wypłacania za małych odszkodowań.