Izolacja natryskowa – czy trwała i bezpieczna?

Najpowszechniejszą metodą stosowaną przez nas w przypadku uszczelnionych poddaszy jest pianka o otwartych komórkach nakładana na spód poszycia dachu. W ciągu ostatnich kilku lat doniesienia o wysokim poziomie wilgotności na poddaszach z pianki natryskowej o otwartych komórkach stały się bardziej powszechne, a społeczność zajmująca się budownictwem ciężko pracowała, aby zrozumieć, dlaczego i skąd pochodzi ta wilgotność.

Śledziłem stronę www firmy Eko Dom której specjalizacją jest izolacja natryskowa w tej sprawie i jeśli chcesz zrobić głębokie nurkowanie, ten artykuł autorstwa Allison Bailes świetnie się spisuje nauka razem. Dla reszty z was, oto krótkie podsumowanie tego, co powoduje wysoki poziom wilgotności na strychach z pianką natryskową o otwartych komórkach:

Wyższa wilgotność na strychach z pianki natryskowej o otwartych komórkach jest częstym problemem! Pianka otwartokomórkowa z której wykonywana jest izolacja natryskowa, będąc barierą dla powietrza, jest paroprzepuszczalna, co oznacza, że umożliwia migrację wilgoci zawartej w powietrzu wewnątrz do drewnianego poszycia dachu
W nocy, gdy dach się ochładza, wilgoć z powietrza na poddaszu migruje przez piankę otwartokomórkową do drewnianego poszycia, które jest w stanie wchłonąć więcej wilgoci, gdy jest chłodniej! Izolacja natryskowa jest świetnym pomysłem - zapraszamy serdecznie do kontaktu!