Jakie znasz perfumy ekskluzywne?

Znane również jako perfumy ekskluzywne bursztynowe, kojarzą się z Dalekim Wschodem. Perfumy te definiuje się jako nuty zdominowane przez wanilię, bob tonka, cedr, drzewo sandałowe połączone z nutami zwierzęcymi – piżmem, cybetem, a także przyprawami – imbirem, kardamonem, goździkami, cynamonem i pieprzem. Akordy te są zwykle łączone z aromatami kwiatów, takich jak jaśmin, gardło, frezja, osmantus, kwiat pomarańczy oraz słodkie owoce, takie jak brzoskwinia, figi, morele i mandarynki. Są to zwykle zapachy dość ciężkie, długotrwałe i wyraziste. Ich uwodzicielski, zmysłowy i ciepły zapach nadaje się na wieczór. Długotrwale utrzymuje się na skórze.

PERFUMY ALDEHYDOWE:
Ten rodzaj zapachów został wprowadzony w latach dwudziestych XX wieku i oparty jest na materiałach syntetycznych. Pierwszym typem perfum ekskluzywnych z tej rodziny był jeden z najpopularniejszych zapachów Coco Chanel – nr 5. Do tej rodziny należą perfumy ekskluzywne kwiatowo-aldehydowe, pudrowe i drzewno-aldehydowe.

PERFUMY DREWNIANE:
Nuty z tej rodziny dominują głównie w kosmetykach męskich i unisex. Baza składa się z drzewa sandałowego, wetywerii, paczuli, cedru, drzewa różanego. Stanowią podstawę kompozycji, wzbogacają i wydobywają pozostałe składniki. Jednak niektóre drzewa, takie jak drzewo różane, mogą mieć zarówno górne, jak i środkowe nuty aromatyczne. Przekrój zapachowy w tej rodzinie jest naprawdę inny i niepowtarzalny dla każdego drzewa – od smolistych przez surowe do mlecznych. Nuty drzewne są często wzbogacane aromatami cytrusów, kwiatów i przypraw. Perfumy ekskluzywne z tej rodziny są generalnie bardzo eleganckie, głębokie i stonowane.