Urny na prochy – jaką mają pojemność?

Ceramika jest najczęściej używanym materiałem do produkcji urn kremacyjnych. Ludzie często wybierają drewniane urny na prochy, jeśli chcą wyeksponować urnę w pomieszczeniu. W zależności od producenta, możesz dodać grawerowane napisy do drewnianej urny pogrzebowej.

 

Rozmiar urny na prochy i ilość prochów, które chcesz zachować, określą, jakie pamiątki możesz w niej umieścić. Możesz mieć coś sentymentalnego, co chcesz w nim umieścić, na przykład kosmyk włosów, osobistą wiadomość, a nawet obrączkę. Wybór należy całkowicie do Ciebie.

Od ponad 4000 lat ludzie używają urn na prochy jako pojemników do pochówku. Zawierają prochy zmarłej osoby lub zwierzęcia. O ile w starożytności rzymskiej były to bogato zdobione naczynia metalowe, o tyle dziś urny wykonywane są najczęściej z drewna, gliny, ceramiki, włókien naturalnych lub biodegradowalnych tworzyw sztucznych. Urny wykonane z metalu lub innych materiałów nieulegających biodegradacji należy wykopać i zutylizować po okresie pochówku. Dlatego na specjalnych cmentarzach leśnych urny na prochy ulegające degradacji są nie tylko wyraźnie pożądane, ale często wręcz obowiązkowe.

Określenie „bio-urna” przyjęło się w odniesieniu do biodegradowalnych urn grobowych. Oznacza to, że urny rozkładają się w ziemi bez pozostawiania śladów i z czasem ulegają degradacji. Urna drewniana to najprostszy wariant urn biodegradowalnych, pod warunkiem, że drewno nie zostało poddane obróbce chemicznej. Jednak pod względem swobody projektowania drewno jest ograniczone. Urny wykonane z włókien naturalnych dają w tym zakresie większą swobodę, jednak nie zawsze są przez konsumentów postrzegane jako estetyczne i „stabilne”. Biodegradowalne biotworzywa optymalnie łączą oba aspekty i są przyjazną dla środowiska alternatywą.